transport prezentów na święta

Transport prezentów na Święta

Grudzień to bardzo gorący okres zakupowy pełne ręce roboty mają zarówno kupujący jak i sprzedawcy. To czas kiedy pełną parą pracuję również firmy transportowo-logistyczne. Na ich barkach spoczywa terminowość dostarczenia prezentów i innych przesyłek w tym czasie.

Jak wynika z danych wiodącej firmy transportowej nasi rodacy najczęściej wysyłają paczki do Stanów Zjednoczonych oraz do Chin. Są to głównie żywność oraz ubrania. Do USA wysyłamy co dziesiątą paczkę zagraniczną .

Jeśli chodzi o kraje europejskie to na czele transportów międzynarodowych znajdują się Niemcy UK Turcja.
Jako ciekawostkę możemy dodać, że Polacy wysyłają paczki świąteczne również w takie egzotyczne kraje jak Honduras, Gwadelupa, Malediwy, Boliwia, Turkmenistan.

Polski sektor transportowy

Polska gospodarka w ostatnich latach osiągnęła bardzo wysoki poziom na arenie międzynarodowego handlu. Według raportu DHL Trade Growth Atlas 2022 możemy wyczytać, że pod względem skali wzrostu wymiany handlowej oraz jego tempa Polska znalazła się w pierwszej dziesiątce państw na świecie obok takich gigantów jak Chiny czy Irlandia.

Co i za ile wysyłamy?

Z danych polskich przewoźników wynika, że w Polsce nadawane są paczki o wartości około 150 – 200 zł. Czasem jednak zdarzają się takie, których wartość przekracza nawet 10000 zł.
Jeśli chodzi o wagę to głównie wysyłamy lekkie paczki, ważące około półtora – dwa kilogramy. Czasem jednak zdarzają się bardzo ciężkie przesyłki nawet kilkuset kilogramowe.

Deklarowana zawartość wysyłanych paczek w grudniu to przede wszystkim słynące na całym świecie polskie produkty spożywcze a także ubrania, zabawki, elektronika (komputery, smartfony i laptopy) oraz sprzęt sportowy jak jak rowery, hulajnogi elektryczne itp.

Grudzień to czas kiedy firmy kurierskie i transportowe mają najwięcej pracy. Trudne warunki drogowe panujące w tym okresie nie ułatwiają dotrzymywania terminowych dostaw jednak pracownicy robią wszystko, żeby prezenty znalazły się pod choinką w Wigilijny wieczór.

Foto: blende12 / pixabay