Międzynarodowy transport ciężarowy

Od ponad dwudziestu lat na rynku międzynarodowego transportu ciężarowego firma Maripol przekracza granice, dostarczając towary z niezawodnością, której można zaufać. Świadczymy usługi na najwyższym poziomie, bez względu na drogę – od Anglii, przez Francję, aż po Włochy. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą transportu ciężarowego, gdzie każda przesyłka traktowana jest priorytetowo, a elastyczność i indywidualne podejście do klienta to nasz standard.

Spedycja międzynarodowa – Twoje towary w dobrych rękach 

Firma Maripol działa na rynku transportu i spedycji od 1997 roku. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w przewozie towarów do takich krajów jak Anglia, Francja czy Włochy. Jednocześnie wyróżnia nas elastyczność i umiejętność dostosowania się do rosnących oczekiwań klientów.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że transport ciężarowy to dziedzina, w której szczególnie liczy się niezawodność i szybkość działania. Jako firma świadcząca swoje usługi od przeszło dwóch dekad, możemy śmiało przyznać, że jak najbardziej spełniamy te warunki.

Na przestrzeni lat tysiące klientów powierzyło nam swoje towary i przesyłki, obdarzając nas zaufaniem, którego nigdy nie zawiedliśmy. Do każdego zadania zawsze podchodzimy w sposób indywidualny, dzięki czemu jesteśmy w stanie sprostać potrzebom nawet najbardziej wymagających klientów.

transport ciężarowy
Międzynarodowy transport ciężarowy

Maripol – najwyższa jakość transportu międzynarodowego

Zarówno w Polsce, jak i na całym świecie można zaobserwować stale rosnące zapotrzebowanie na usługi spedycyjno-transportowe. Jedną z najchętniej wybieranych form przewozu wciąż pozostaje transport ciężarowy, który umożliwia przewóz towarów o dużych i małych gabarytach. Aby nasze przesyłki zawsze bezpiecznie docierały do adresatów na czas, warto wybrać sprawdzonego, pewnego i solidnego przewoźnika.

Korzystamy z różnego rodzaju pojazdów – zarówno busów, które przetransportują Twoje towary ekspresowo po całej Europie, jak i zestawów składających się z ciągników siodłowych oraz naczep typu firanka.

Świadcząc usługi  międzynarodowego transportu ciężarowego szczególną wagę przywiązujemy do zabezpieczenia przewożonych towarów. Każdy transport, którego się podejmujemy jest ubezpieczony, a kierowcy dokładają wszelkich starań, by odpowiednio zabezpieczyć towar pasami transportowymi.

Ponadto Maripol to także wykształcona, kompetentna i sympatyczna obsługa. Nasi pracownicy chętnie służą swoją wiedzą i pomocą na każdym etapie realizacji zlecenia. Usługi świadczone przez Maripol cechuje wyłącznie najwyższa jakość, pewność, solidność i niezawodność. Zapraszamy do kontaktu!

Najczęściej zadawane pytania

Jakie są rodzaje i wymiary palet używanych w transporcie ciężarowym?

Podstawowe rodzaje palet wykorzystywanych w transporcie paletowym to: – palety euro: 1200 x 800 x 144mm – palety przemysłowe: 1200 x 1000 x 144mm lub 1200 x 1200 x 144mm – palety robione na zamówienie pod konkretny wymiar towaru

Czy realizujemy dostawy typu EXPRESS ?

Realizujemy takie dostawy w przypadku transportów mniejszych ilości towarów: do 1100kg i 10 euro palet (do / z Unii) i do 1000kg i 10 euro palet (do / z Wielkiej Brytanii, Szwecji i Norwegii)

Czy przewozimy towary / materiały niebezpieczne ADR ?

Zajmujemy się organizacją transportu materiałów niebezpiecznych ADR z wyłączeniem klas: Klasa 1 (materiały wybuchowe), Klasa 6,1 i 6,2 (materiały trujące i zakaźne), Klasa 7 (materiały promieniotwórcze)

Jaka jest cena za km w transporcie do Francji, Niemiec, Włoch…za naczepę 13,6m ?

Ze względu na dużą rozległość terytorialną krajów, występowanie regionów uprzemysłowionych i rozwiniętych handlowo gdzie jeździ duża liczba transportów, ale też regionów gdzie transport jest bardzo ograniczony ilościowo nie ma jednej stawki za km na cały obszar danego kraju. Będą występowały obszary gdzie przewoźnik pojedzie za niższą stawkę np. 0,9Euro / km, a także regiony gdzie stawka za km może osiągnąć 1,2 Euro/km a nawet 1,5 Euro/km.

Najpopularniejsze kierunki transportu ciężarowego to:

Czy towar jest ubezpieczony na wypadek uszkodzenia w trakcie transportu ?

Zgodnie z konwencją CMR o transporcie towarów każdy transport jest ubezpieczony. Konwencję CMR znajdą Państwo na naszej stronie https://maripol.pl/img/Konwencja_CMR.pdf Kwoty ubezpieczeń w zależności od rodzaju pojazdu i kierunku transportu wahają się pomiędzy 50 000 Euro (USD) a 1 000 000 Euro (USD).

Czy posiadacie własne samochody ?

Jesteśmy spedycją, nie dysponujemy własnym taborem przewozowym. Na stałe i okazjonalnie współpracujemy z przewoźnikami posiadającymi od kilku do kilkudziesięciu własnych pojazdów. Dzięki temu korzystamy z bazy kilkuset firm transportowych mając w danym momencie do dyspozycji setki pojazdów w różnych lokalizacjach Europy. Pozwala nam to zmniejszyć koszty transportu, wybierając pojazdy znajdujące się w bezpośrednich lokalizacjach, bez konieczności dalekich podjazdów. W przypadku braku możliwości odbioru towaru przez jednego przewoźnika możemy szybko dopasować się do bieżącej sytuacji i odebrać towar pojazdem innego przewoźnika. Dzięki temu jesteśmy bardziej elastyczni i mamy większą możliwość dopasowywania się do potrzeb klienta w stosunku do firm transportowych dysponujących kilkoma czy kilkudziesięcioma środkami transportu.

Jakie pojazdy są używane w międzynarodowym transporcie ciężarowym ?

W zależności od ilości towaru i jego wagi transporty realizujemy pojazdami o ładowności od 1,0 do 24,0 ton. Są to różne samochody typu plandeka, sztywna zabudowa i chłodnie: od busów 4,8m długich, , przez solówki 5-7 tonowe o długości 7,3m, solówki 8-9 tonowe o długości 8m a także busy i solówki z windami oraz firanki 13,6m, chłodnie o ładowności 0,9 tony do 22ton, MEGI do 100 m3 i zestawy 7,7m + 7,7m o kubaturze do 120 m3. Więcej informacji odnośnie pojazdów znajdą Państwo na naszej stronie w zakładce Pojazdy

Czy posiadacie magazyny?

Niektóre firmy, z którymi współpracujemy dysponują magazynami. Istnieje możliwość przeładunku towaru ewentualnie doładowania innego. Czy wystawiacie fakturę VAT ? Oczywiście do każdego transportu wystawiamy fakturę Vat i dołączamy dokument przewozowy – CMR. Gdy do towaru załączony jest list przewozowy (WZ, packing list) przekazujemy to naszemu Klientowi. W przypadku transportu poza UE dodatkowo dołączamy dokumenty: SAD, EX, T1, T

Transport ciężarowy tylko z firmą Maripol