Międzynarodowy transport mebli

międzynarodowy transport mebli

​Organizujemy międzynarodowy transport mebli do Francji, Holandii, Belgii, Niemiec, Włoch, Wielkiej Brytanii (Anglii, Szkocji, Walii, Irlandii Północnej), Irlandii i na Litwę. Na tym obszarze opieramy 95 % transportów meblowych. Pozostałe 5% to trasy do Szwecji, Dani, Czech i Estonii. Dla naszych klientów realizujemy całopojazdowe transporty mebli ( naczepami 13,6m standard, MEGA do 100m3, zestawy do 120m3 a także solówkami o długości do 7,3m i mniejszymi pojazdami o ładowności 1100kg do 24m3) oraz transporty częściowe na zasadach doładunku.

Koszt transportu mebli

Ceny przewozu mebli mogą się różnić w zależności od następujących czynników:

dystansu do pokonania, regionu dostawy, czasu realizacji i terminów, rodzaju środka transportu, ilości opakowań, wymiarów i wagi towaru a także cen paliwa, autostrad i tuneli oraz połączeń promowych.

Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje transport mebli z Polski do Francji Niemiec, Włoch?

Cena transportu uzależniona jest od wielu czynników – np.: odległość, środek transportu, region odbioru i dostawy, termin i czas realizacji.

Aby dokładnie oszacować cenę zachęcamy do kontaktu telefonicznego z naszym biurem tel. 12 292 06 34 lub drogą mailową info@maripol.pl Odpowiadamy na każde zapytanie . Wycena jest bezpłatna i niezobowiązująca.

Najpopularniejsze kierunki:

Transport mebli Anglia (UK) Wielka Brytania

Transport mebli do Włoch

Transport mabli do Szwecji

Transport mebli do Niemiec

Transport mebli do Irlandii

Transport mebli do Holandii

Transport mebli do Francji

Transport mebli do Danii

Transport mebli do Belgii

Transport mebli do Austrii

Jakie informacje są potrzebne do przygotowania wyceny?

Jeżeli oczekują Państwo szybkiej wyceny prosimy o przygotowanie informacji:

  • miejsce odbioru
  • miejsce dostawy
  • towar: ilość opakowań, wymiary, łączna waga
  • przewidywany termin wysyłki

Jeżeli są Państwo zainteresowani transportem konkretnym pojazdem to nie ma konieczności podawania szczegółowych informacji dotyczących ilości towaru. Wystarczy ogólna informacja o m3 lub wadze.

Te informacje znacząco usprawnią i przyśpieszą proces przygotowania oferty. Nasza firma obsługuje również klientów indywidualnych. Kwestia doprecyzowania szczegółów w trakcie rozmowy lub zapytania ofertowego. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Gwarantujemy jakość i fachową obsługę na każdym etapie realizacji zamówienia.

Jak zamówić transport mebli?

Transport w naszej firmie można zamówić mailowo lub telefonicznie. Konieczne będzie podanie paru istotnych informacji: adres odbioru i dostawy, dane zamawiającego i płatnika, dane dotyczące towaru (ilość palet i rodzaj, sposób zapakowania i wymiary gdy towar jest bez palet, co to za towar, łączna waga brutto). Na podstawie otrzymanych informacji sporządzamy i przesyłamy mailowo zlecenie do Państwa akceptacji.

Zlecenie na każdym etapie jest nadzorowane. Kontaktujemy się z magazynami, wyjaśniamy nieprawidłowości, sprawdzamy czy towar załadowany jest zgodnie ze specyfikacją. Jeżeli zachodzi taka potrzeba służymy pomocą w uzgodnieniach Klienta z odbiorcą.

Czy informujemy telefonicznie lub mailowo o dostawie mebli?

Na życzenie Klienta możemy telefonicznie, mailowo lub smsem powiadomić odbiorcę o dostawie mebli. Każde nasze zlecenie zawiera datę i godzinę odbioru i dostawy. W przypadku zdarzeń losowych Klient jest na bieżąco informowany o przesunięciach czasowych w dostawie/odbiorze.

Jak powinien być zapakowany towar do przewozu ?

W trakcie każdego transportu Państwa meble będą pokonywały setki a nawet tysiące km, czyli niezliczoną ilość zakrętów, wzniesień, hamowań, wybojów i dziur na drodze. W związku z powyższym polecamy takie zapakowanie mebli aby w jak najwyższym stopniu zabezpieczyć je przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami.

Jest bardzo duży wybór i różnorodność opakowań, ale najważniejsze jest to żeby przygotowany ładunek był stabilny i dobrze zabezpieczony z każdej strony, tak aby nawet na najdłuższych dystansach dotarł cały i bezpieczny.

W razie konieczności możemy zlecić kierowcy zabezpieczenie zapakowanego wcześniej towaru dodatkowymi pasami.

Czy zajmujecie się pakowaniem mebli?

Nie zajmujemy się pakowaniem mebli. Towar do przewozu przyjmujemy zapakowany przez nadawcę.

Na jaką całkowitą kwotę są ubezpieczone meble?

Kwoty ubezpieczeń w zależności od rodzaju pojazdu i kierunku transportu wahają się pomiędzy 50 000 Euro (USD) a 1 000 000 Euro (USD).

Co w przypadku uszkodzenia mebli w trakcie transportu i jak wygląda wypłata odszkodowania?

Wysokość odszkodowania za uszkodzenie, częściową lub całkowitą utratę przesyłki reguluje art. 23 rozdział IV konwencji CMR. Odszkodowania wypłacane są przez firmę ubezpieczeniową z polisy OCP przewoźnika.

Wypłata odszkodowania zależna jest od wagi towaru, jego wartości i kursu SDR.

Kwota odszkodowania za uszkodzenie towaru obliczana jest następująco: Waga uszkodzonego towaru x 8,33 SDR = kwota odszkodowania za uszkodzenie towaru ( nie więcej niż wartość zakupowa towaru).

Jeżeli wartość towaru przekracza 8,33 SDR za kilogram masy towaru zachęcamy klientów do dodatkowego ubezpieczenia towaru – ubezpieczenie cargo. Dotyczy to głównie towarów o wysokiej wartości a niskiej wadze.

Dokładne brzmienie art. 23 mogą Państwo sprawdzić na naszej stronie: https://maripol.pl/img/Konwencja_CMR.pdf

Czy kierowca może sam załadować i rozładować towar u nadawcy i odbiorcy ?

Jest taka możliwość, ale tylko w przypadku przewozu realizowanego pojazdami z windą samorozładowczą. Kierowca może odebrać, załadować i rozładować towar przygotowany do transportu na paletach. W przypadku ładunków o większych lub nietypowych gabarytach ze względów bezpieczeństwa konieczna może być asysta lub pomoc osób ze strony nadawcy / odbiorcy towaru.