Transport - Spedycja Włochy

Transport międzynarodowy Włochy

Firma Maripol organizuje transport drogowy towarów z Włoch do Polski oraz z Polski do Włoch Klientami korzystającymi z naszych usług są zarówno firmy, instytucje naukowe, badawcze jak również klienci indywidualni. Wykonujemy dla nich m in transport: maszyn i urządzeń badawczych, komponentów do produkcji mebli, elementów do produkcji urządzeń czyszczących, wind i elementów do produkcji wind, maszyn i osprzętu dla producentów spożywczych, artykułów spożywczych.

Pomagamy w ekonomicznym i korzystnym dla naszych Klientów rozplanowaniu ułożenia towaru na naczepie już na wstępnych etapach przygotowania transportu (na podstawie danych i rysunków technicznych przesłanych przez Klienta)

Oferujemy atrakcyjne stawki dopasowane do wielkości i wagi danego ładunku. Wieloletnie doświadczenie i setki zrealizowanych zleceń pozwala na bezpieczne i terminowe wykonanie usługi spedycyjnej.

Popularne kierunki spedycji w Italii obsługiwane przez naszą firmę to: Rzym, Mediolan, Neapol, Turyn, Florencja, Genua, Turyn, Treviso, Wenecja, Padwa, Vicenza, Werona, Bolonia, Modena, Asti, Arezzo, Bari

Transport drogowy we Włoszech

Autostrady we Włoszech to sieć dróg licząca blisko 7200 km. Ograniczenie prędkości na autostradach wynosi 130 km/h, a na niektórych 3 pasmowych odcinkach – 150 km/h Najważniejsze trasy to biegnące z południa na północ autostrady A1 i A14 oraz przecinająca całe północne Włochy trasa A4. Najdłuższą z autostrad jest arteria A1 – liczy ok. 760 kilometrów.

Włoski autostrady oznaczone są literą A i liczbą jedno lub dwucyfrową.

Mapa włoskich autostrad:

Autorstwa Arbalete - Own work, based on:, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=40184555

Dopuszczalne prędkości:

Na autostradzie do 130 km/h,

na drogach głównych obowiązuje 110 km/h,

drogi drugorzędne 90 km/h,

w terenie zabudowanym obowiązuje 50 km/h

na obwodnicach miejskich można jechać do 70 km/h.

Dopuszczalna ilość alkoholu we krwi to 0,5 promila. Nie dotyczy to zawodowych kierowców oraz osób, które mają prawo jazdy mniej, niż 3 lata. Wówczas we wydychanym powietrzu wynik musi być równy 0,0 promila.

Transport chłodniczy Włochy

Nasza firma oferuje terminowy transport chłodniczy w kontrolowanej temperaturze w pojazdach od -25°C do +22°C

Przewozimy produkty, które wymuszają jak najszybszą dostawę:

• mrożonki

• warzywa i owoce

• pozostałe produkty wymagające trnsportu w kontrolowanej temperaturze.

Transport chłodniczy to jedna z najbardziej wymagających i skomplikowanych form przewozu. Wiemy, jak ważne jest zachowanie właściwej temperatury przewożonego towaru, dlatego dbamy o optymalne planowanie transportu. Szczególną wagę przykładamy do sprawnej spedycji oraz stałej kontroli temperatury.

Nasze chłodnie wyposażone są w izolowaną zabudowę, agregat chłodniczy, który pozwala na regulowanie warunków termicznych panujących w przestrzeni ładunkowej.

Transport ciężarowy Polska - Włochy

Rodzaje transportu i spedycji międzynarodowej z Polski do Włoch i z Włoch do Polski:

Transport drobnicowy od 50 kg

Transport całopojazdowy od 1,1 tony do 24 ton

Transport na doładunek / w doładunku od 50kg do 24 ton

Transport ładunków częściowych

Transport towarów

Transport okien

Transport materiałów budowlanych

Transport mebli

Transport niskopodwoziowy

Transport maszyn budowlanych

Transport maszyn rolniczych

Transport chłodniczy

Nasze usługi transportowe – Kierunek Polska – Włochy i Włochy – Polska:

transport bus 1,1 tony

transport plandeki i firanki o ładowności 4 ton, 5 ton, 7 ton, 24 ton 

transport zestawy przestrzenne 120 m3

transport naczepy typu MEGA 100 m3

transport naczepy typu standard do 2,7 m wysokości i do 24 ton

transport busy 8-10 euro palet o ładowności do 1,1 tony z nadwoziem plandeka, blaszak, chłodnia 0,9 tony

transport naczepy niskopodwoziowe

transport platformy 13,6

transport chłodnie o ładowności 0,9 tony, 6 ton, 22 tony

transport samochody z windą i wózkiem paletowym

Ostatnio przewożone towary:

Ciekawostki drogowe we Włoszech

Podróżując po Włoszech musimy zwracać uwagę na pasażerów, których bierzemy do auta. Za przewóz autostopowiczów, osób które nie posiadają pozwolenia na pobyt grozi kara pozbawienia wolności do lat 12, lub kara grzywny do 15.000 euro za każdego pasażera oraz utrata pojazdu.

Na uwagę zasługuje traktowanie zwierząt, które ucierpiały w wyniku kolizji drogowej. Wg włoskiej ustawy ranne zwierzęta na drodze są traktowane podobnie jak ludzie, którzy ulegli wypadkowi.

Kierowca wiozący potrącone zwierzę do weterynarza może przejechać na czerwonym świetle oraz nie stosować się do ograniczeń prędkości.

Trąbienie w samochodzie nie zawsze odbierane jest jako zachowanie negatywne. W niektórych rejonach kierowcy klaksonem się pozdrawiają.

Włochy – podstawowe informacje

Włochy to państwo leżące w południowo-środkowej części Europy, które należy do G7, grupy najbardziej uprzemysłowionych i najbogatszych krajów świata.

Podzielone są na 20 regionów, 107 prowincji i 8092 gminy.

Italia zajmuje pierwsze miejsce w produkcji win na świecie.

Ogromne znaczenie ma przemysł środków transportu w tym przemysł motoryzacyjny. Duży udział w gospodarce Włoch ma rolnictwo i przemysł odzieżowy, a także branża turystyczna. Włosi słyną z produkcji samochodów. Najbardziej znane marki to: Fiat, Ferrari, Maserati, Iveco, Lancia, Alfa Romeo, Pagani i Lamborghini. Jeśli chodzi o motocykle to:Aprilla, Ducati, MV Agusta, Vespa.