Transport ciężarowy i spedycja Wielka Brytania

Transport międzynarodowy z Polski do Anglii może być prosty i efektywny. Dzięki naszej firmie spedycyjnej, wszystkie procesy związane ze zgłoszeniami celnymi i organizacją transportu są w pełni zarządzane, zapewniając terminowy i bezpieczny transport do miejsca przeznaczenia. Bez względu na to, czy chodzi o transport ciężarowy, doradztwo w zakresie logistyki, czy pomoc w przygotowaniu dokumentacji, nasza oferta obejmuje kompleksową obsługę każdego etapu przewozu. Nasze usługi wykraczają poza standardową organizację transportu, dostosowując się do indywidualnych potrzeb każdego klienta, od pakowania po składowanie towarów.

Transport ciężarowy do Anglii

Do zakresu naszych usług w ramach transportu ciężarowego do UK należą między innymi przygotowanie niezbędnej dokumentacji, doradztwo w zakresie transportu ładunków, dopasowanie środka transportu, odbiór przesyłki od klienta oraz rozładunek towarów w wyznaczonymi miejscu. Zakres obowiązków może wykraczać poza organizację samego przewozu. W zależności od potrzeb klienta możemy wykonywać czynności związane z pakowaniem i składowaniem towaru. Działania różnią się w zależności od rodzaju przesyłki czy trasy, jaką musi pokonać ładunek.

międzynarodowy transport ciężarowy Polska Anglia
Transport ciężarowy Polska – Wielka Brytania

Spedycja międzynarodowa Wielka Brytania

Po Brexicie firmy z branży TSL zostały zmuszone do zmiany wypracowanych już procedur. Import i eksport przesyłek oznacza konieczność spełnienia szeregu warunków, które nie obowiązują przy wymianie handlowej na terenie krajów należących do Unii Europejskiej. Na szczęście, dzięki pomocy profesjonalnych firm spedycyjnych jak nasza, spedycja do Wielkiej Brytanii przebiega sprawnie i bezproblemowo. 

Transport towarów do Anglii – Formalności

Obecnie transport towarów między Polską a Anglią podlega nadzorowi celnemu. Oznacza to, że obowiązują takie same formalności, jak przy transporcie ładunków z innymi krajami spoza UE. Przede wszystkim wymagane są zgłoszenia celne, a od importu pobierany jest podatek od sprzedaży importowej oraz podatek celny. Konieczne są również dokonanie rejestracji w specjalnych systemach administracji celnej oraz uzyskanie numeru EORI. Przewożąc ładunki do Wielkiej Brytanii niezbędne jest posiadanie faktury, która stanowi dowód pochodzenia towaru. Wszystkie procedury mogą wydawać się skomplikowane dla osób niedoświadczonych w przewozie towarów do UK. Z tego względu warto zlecić organizację transportu doświadczonej firmie spedycyjnej jak Maripol. Dzięki temu powierzony towar dotrze sprawnie i terminowo do odbiorcy. 

Popularne rodzaje produktów w transporcie międzynarodowym do i z Wielkiej Brytanii

Transport produktów na trasie Polska – Wielka Brytania to przede wszystkim artykuły spożywcze, elementy maszyn i urządzeń oraz produktów przemysłu chemicznego.

Transport mebli Anglia, UK, Wielka Brytania

Od wielu lat organizujemy transport mebli do Anglii. Nasi pracownicy posiadają doświadczenie w bezpiecznym i terminowym przewozie mebli do UK.

Transport mebli z Polski do Wielkiej Brytanii to usługa, która wymaga szczególnego podejścia ze strony naszej firmy. Dbamy na każdym etapie transportu aby meble bezpiecznie dotarły do punktu docelowego.

Jesteśmy w stanie zapewnić dodatkową pomoc do załadunku i rozładunku mebli.

Jak wygląda transport drogowy w Anglii?

Autostrady w Wielkiej Brytanii oznaczane są literą M, ale niektóre odcinki przebudowywanych dróg krajowych A otrzymują oznaczenie A[numer](M). 

Na autostradach ograniczenie prędkości wynosi 70 mph (112 km/h). Ich długość jest szacowana na ok. 3600 km.

 

Autostrady w UK
Autostrady w Wielkiej Brytanii
Autorstwa Nilfanion and Dr Greg. © OpenStreetMap contributors. Contains Ordnance Survey data © Crown copyright and database right 2010., CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47170495

Oferta transportu do i z Wielkiej Brytanii

Transport międzynarodowy do Anglii tylko z nami! Oferujemy Państwu szeroki wachlarz rozwiązań z zakresu profesjonalnego transportu towarów w relacji Polska-Anglia-Polska. Firma transportowa Maripol, dzięki konsekwentnej i solidnej realizacji usług w dziedzinie transportu, zyskała uznanie na rynku przewozów między Anglią a Polską. Oferując klientom różnorodne opcje przewozu towarów, takie jak transport drogowy, morski czy lotniczy, Maripol dostarcza rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb, gwarantując bezpieczeństwo i terminowość dostaw. W kontekście spedycji międzynarodowej, firma nieustannie rozwija swoje kompetencje i ofertę, dostarczając klientom kompleksową obsługę przesyłek na trasie Polska – Anglia. Taka strategia umocniła pozycję Maripol na rynku transportowym i spedycyjnym.

Zadzwoń lub wypełnij formularz a my niezwłocznie skontaktujemy się Państwem.