Transport - Spedycja Francja

Kolejnym kierunkiem obsługiwanym przez naszą firmę jest transport ciężarowy do Francji i z Francji.

Ofertę transportu ciężarowego do Francji kierujemy zarówno do dużych firm (na zasadach stałej współpracy) jak i do klientów indywidualnych.
Współpracujemy z firmami francuskimi i polskimi dostarczając im  towary m in: materiały budowlane i wykończeniowe, lady chłodnicze, regały i wyposażenie sklepów, meble, sofy i kanapy, wkłady kominkowe, artykuły spożywcze.

Realizujemy zlecenia transportu na paletach, całopojazdowe, drobnicowe. 
Zdobyte ponad 20-letnie doświadczenie w branży transportowej i spedycyjnej w transporcie materiałów do Francji i z Francji umożliwia firmie Maripol Sp. z o.o. wykonywanie usług transportowych na najwyższym poziomie. Nasz zespół zadba o to, by każda część procesu logistycznego została wykonana solidnie i bezpiecznie.

Popularne kierunki transportu ciężarowego obsługiwane przez nas to:

Paryż, Arras, Abbeville, Amiens, Reims, Epernay, Chartres, Evreux, Hawr (Le Havre), Caen, Le Mans, Orlean, Troyes, Dijon, Metz, Nancy, Strasburg, Lyon, Montpellier.

Rodzaje transportu i spedycji międzynarodowej do Francji i z Francji:

Transport drobnicowy od 50 kg

Transport całopojazdowy od 1,1 tony do 24 ton

Transport na doładunek / w doładunku od 50kg do 24 ton

Transport ładunków częściowych

Transport towarów

Transport okien

Transport materiałów budowlanych

Transport mebli

transport ciężarowy – naczepy niskopodwoziowe

transport platformy 13,6

transport chłodniczy Francja o ładowności 0,9 tony, 6 ton, 22 tony

Transport maszyn budowlanych

Transport maszyn rolniczych

Transport chłodniczy

transport busy 8-10 euro palet o ładowności do 1,1 tony z nadwoziem plandeka, blaszak, chłodnia 0,9 tonytransport ciężarowy – plandeki i firanki o ładowności 4 ton, 5 ton, 7 ton, , 24ton

transport zestawy przestrzenne 120m3

transport ciężarowy – naczepy typu MEGA 100m3
transport ciężarowy  naczepy typu standard do 2,7m wysokości i do 24 ton
transport ciężarowy z windą i wózkiem paletowym
 

 

Ostatnio przewiezione towary

Transport samochodowy

Transport samochodowy jest podstawą transportu we Francji, stanowi ponad 80% ogólnej pracy przewozowej zarówno w transporcie towarowym jak i pasażerskim.

Ciekawostki drogowe we Francji

Sieć dróg asfaltowych w kraju nad Sekwaną to blisko 900 tys kilometrów. Autostrady i drogi ekspresowe mają długość około 12 tys kilometrów. Wszystkie autostrady oraz niektóre tunele, wiadukty i mosty są płatne.
We Francji możesz używać polskiego lub międzynarodowego prawa jazdy. Autostrady są płatne. Za łamanie przepisów drogowych grożą surowe kary. Wszyscy pasażerowie muszą mieć zapięte pasy.

Dozwolona prędkość:
    • 50 km/h w terenie zabudowanym,
    • 80 km/h w terenie niezabudowanym na drodze dwukierunkowej bez separatora,
    • 90 km/h w terenie niezabudowanym,
    • 130 km/h na autostradzie (w czasie deszczu 110 km/h).
Jeśli przekroczysz dozwoloną prędkość o ponad 30 km/h, służby zatrzymają Twoje prawo jazdy. Za mniejsze przekroczenie prędkości otrzymasz wysoki mandat. 
Aby móc wynająć samochód we Francji, kierowca powinien być w wieku minimum 21 lat.

Francja - producent samochodów

Francja to obok Niemiec lider w produkcji samochodów osobowych i ciężarowych w Europie. Francuzi w swojej historii mogą się pochwalić kilkudziesięcioma markami pojazdów. Obecnie najpopularniejszymi są Citroen, Peugeot i Renault. 
W 2020 roku mimo pandemii Renault i Peugeot zajęły 2 i 3 miejsce w ilości sprzedanych samochodów osobowych (Ponad 1,5 mln egzemplarzy) 
Największych francuskich producentów samochodów można zobaczyć w wyścigach F1, rajdach WRC, Dakar i wielu innych. 

FRANCJA - Podstwowe informacje

Francja to jedno z największych państw Europy, siódme pod względem powierzchni (675 417 km²), wysoko rozwinięte i bogate kulturowo. 
Terytorialnie Republika Francuskia składa się z 13 regionów. Są to: Nowa Akwitania, Grand Est, Bretania, Burgundia-Franche-Comté, Île-de-France, Korsyka, Kraj Loary, Oksytania,Hauts-de-France, Normandia, Owernia-Rodan-Alpy, Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, Region Centralny-Dolina Loary.
Francja należy go grupy 7 najbardziej uprzemysłowionych krajów na świecie (G7) a jej PKB jest jednym z najwyższych spośród wszystkich Państw.  

Zapraszamy do współpracy z firmą Maripol Sp. z o.o.

Wieloletnie doświadczenie i ugruntowana pozycja w branży transportowej i spedycyjnej pozwala nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie oraz realizować indywidualne potrzeby naszych Kontrahentów szybko i solidnie.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Sprawdź pozostałe kierunki:

Transport HolandiaTransport Dania, Transport Niemcy, Transport Anglia, Transport Włochy