Międzynarodowy transport chłodniczy

samochód chłodniczy na moście pośród śniegu

Profesjonalne usługi spedycyjne i transport chłodniczy

Zajmujemy się międzynarodowym transportem chłodniczym. Maripol to doświadczona firma spedycyjna, która specjalizuje się organizacji i zarządzaniu transportem towarów, które wymagają utrzymania kontrolowanych warunków termicznych w trakcie przewozu. Naszym klientom oferujemy kompleksową obsługę transportową, w tym transport chłodniczy.

Spedycja chłodnicza to szereg procesów związanych z przewozem ładunków wrażliwych na zmiany temperatur. Wszystkie podejmowane przez nas działania mają na celu bezpieczny, sprawny i efektywny przewóz towarów. Realizujemy transport międzynarodowy w obrębie krajów Unii Europejskiej oraz wybranych państwach poza UE.

Transport chłodniczy powinien być realizowany przez profesjonalną firmę transportową. Chłodnie muszą spełniać wszystkie wymogi bezpieczeństwa, aby towar dotarł do miejsca docelowego w nienaruszonym stanie. Nasza firma przestrzega rygorystycznych standardów jakości, dzięki czemu od wielu lat jesteśmy zaufanym partnerem dla wielu przedsiębiorstw z różnych branż. 

 

Transport w warunkach chłodniczych za granicę

Transport chłodniczy przystosowany jest do przewozu towarów, wymagających utrzymania określonych temperatur, poziomu wilgotności i specjalnych warunków środowiskowych. Przewóz towarów w kontrolowanych temperaturach pozwala utrzymać świeżość i bezpieczeństwo przewożonych produktów. Nasze pojazdy chłodnicze wyposażone są w specjalne systemy chłodnicze, które pozwalają na utrzymanie odpowiednich warunków dla transportowanych towarów. Istnieje cała gama produktów, które wymagają nieprzerwanego przebywania w kontrolowanej temperaturze. 

Jakie towary transportujemy?

Do jednej z najliczniejszych grup towarów należą produkty spożywcze, takie jak mięso, mrożonki, napoje, owoce, warzywa, produkty garmażeryjne, tłuszcze spożywcze, nabiał, wyroby cukiernicze oraz lody. Zapewniamy również transport leków w temperaturze kontrolowanej, a także kosmetyków i produktów farmaceutycznych. Warunki środowiskowe w chłodniach zawsze odpowiadają specyfice danego towaru.

 

transport chłodnia

Kierujemy naszą ofertę między innymi do branży gastronomicznej, spożywczej, motoryzacyjnej, produkcyjnej, farmaceutycznej czy medycznej.

 

Gwarantujemy wszelkie środki ostrożności przewożonym przez nas towarom. Wszystkie transporty są ubezpieczone – ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej Przewoźnika (OCP) od 50 000 do 1 000 000 euro

Transport ładunków chłodniczych – oferta

Transport chłodniczy ADR

Niektóre niebezpieczne ładunki, takie jak substancje żrące, materiały toksyczne czy wybuchowe, muszą być transportowane w kontrolowanych warunkach temperatury, jeśli ich właściwości fizyczne lub chemiczne wymagają tego typu przewozu. Aby zapewnić bezpieczeństwo i jakość przewożonych materiałów, restrykcyjnie przestrzegamy przepisów ADR, jak i tych dotyczących transportu chłodniczego.

Transport chłodniczy drobnicowy

Naszym klientom zapewniamy efektywny przewóz małych partii towarów w kontrolowanych warunkach. Dysponujemy odpowiednią flotą oraz infrastrukturą chłodniczą, które pozwalają na bezpieczny, sprawny i skuteczny transport w temperaturze kontrolowanej.

Transport chłodniczy całopojazdowy

Dla większych ładunków oferujemy transport chłodniczy całopojazdowy. Dysponujemy pojazdami o różnej ładowności – od 1 tony do 22 ton. W celu utrzymania odpowiednich warunków w trakcie transportu, cały pojazd jest wyposażony w systemy chłodnicze, nie tylko przestrzeń ładunkowa.

Transport chłodniczy do 3,5t

Oferujemy transport ładunków chłodniczych przeznaczony do przewozu towarów w kontrolowanych warunkach temperatury przy użyciu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej (DMC) nieprzekraczającej 3,5 tony. Ten rodzaj transportu chłodniczego wykorzystywany jest do dostarczania żywności, leków, kwiatów i innych towarów, które wymagają utrzymania odpowiedniej temperatury w trakcie przewozu, ale nie są transportowane masowymi ciężarówkami.

 

Profesjonalne chłodnie - zakres usług

Transport chłodniczy Europa

Przewozy w temperaturze kontrolowanej realizujemy w większości krajów europejskich, ze szczególnym uwzględnieniem takich krajów jak Niemcy, Francja, Holandia, Dania, Włochy, Anglia, Szwecja, Irlandia, Belgia, Hiszpania, Czechy i Austria.

Transport chłodniczy Skandynawia

Transport w warunkach chłodniczych do krajów skandynawskich to spore wyzwanie ze względu na odległość i dzielące je morze. Dzięki dużemu doświadczeniu w przewozie towarów do Norwegii czy Szwecji gwarantujemy naszym klientom, że wszystkie produktu dotrą na czas w nienaruszonym stanie.

Flota transportowa

Nasza oferta obejmuje transport chłodniczy nowoczesnymi pojazdami typu chłodnia o następujących ładownościach: 1 tony, od 4 do 6 ton i do 22 ton. Rodzaj pojazdu jest indywidualnie dobierany w zależności od ilości i specyfiki towaru, a także indywidualnych potrzeb klienta. Zapewniamy bezpieczny przewóz towarów w kontrolowanych temperaturach z możliwością wydruku wykresu temperatury z termografu. 

W celu zoptymalizowania przestrzeni ładunkowej udostępniamy specjalistyczne chłodnie, które pozwalają na jednoczesny przewóz towarów wymagających różnych temperatur. Część pojazdów jest również przystosowana do przewozu materiałów niebezpiecznych ADR.

Transport chłodniczy – stawki

Stawki za transport chłodniczy zależą od wielu czynników i mogą być zróżnicowane w zależności od rodzaju towaru, trasy, odległości, rodzaju pojazdu oraz warunków transportu. Zakres oferty jest indywidualnie ustalany z naszymi klientami. Zapraszamy do kontaktu w celu wyceny transportu chłodniczego dla określonych grup produktów. 

Maripol to najwyższa jakość usług i terminowość dostaw.